Na skróty
Image Map

Share | 
 

 Fabuła

AutorWiadomość

avatar


AdminPisanieTemat: Fabuła   05.05.17 15:10
FABUŁA

Las Vegas – prawdopodobnie jedyna pustynia, do której dążą spragnieni. Spragnieni pieniędzy, niezapomnianych emocji i prawdziwego grzechu, który jest domeną tego miejsca. Wybierz się do wiecznie żywego centrum, gdzie gdziekolwiek nie spojrzysz, znajdziesz miejsce, z którego nie wyjdziesz bez potrzeby spowiadania się. Nie bez powodu bowiem miasto to nazywane jest najbardziej niekonwencjonalnym Miastem Grzechu ze wszystkich zakazanych owoców. Czekają tu na ciebie kasyna, ikony tego miejsca, otwarte całą dobę, na które natkniesz się na każdym swoim kroku. Tak samo jak na kluby nocne, domy publiczne i inne, równie fantastyczne miejsca, które nie wypuszczą cię tak łatwo, dopóki twój portfel nie sięgnie dna.
Cały ten mechanizm napędzany jest przez obecnego burmistrza, osobę dumną ze swojego tworu. Osobę, która kieruje się wieczną rozrywką i szaleństwem, a dla której słowo "dosyć" nie występuje w słowniku. Można by wręcz rzec, że jej motto życiowe to "żyj i daj żyć innym, niech zapomną o otaczającym ich świecie, o granicach moralnych i własnym sumieniu, aby twoja kieszeń rozpruwała się od nadmiaru pieniędzy".
O to właśnie w tym wszystkim chodzi – o pieniądze. Rzecz, która kieruje nie tylko tym miastem, ale całym światem. Napędza wszystko, co cię otacza. I Las Vegas nie jest wyjątkiem. A co więcej – wręcz idealnym przykładem. Nieważne, czy coś jest legalne, czy też nie. Jeśli tego chcesz – dostaniesz to. Jest nawet szansa, że to, czego szukasz, prędzej znajdzie ciebie. Dlatego że celem tego miejsca jest rozpowszechnianie wszystkiego, co diabelskie, co grzeszne i co oddali się od niebiańskiej słodyczy. Jednak, jeśli wierzyć banerom – piekielna słodycz jest słodsza i bardziej uzależniające niż cokolwiek innego. Ma zakryć ci oczy na wszystko, co dzieje się dookoła. Masz bawić się i wydawać pieniądze na prostytutki, narkotyki i niekończące się zakłady, nie widząc tego, co cię otacza.
Morderstwa nie istnieją. Gwałty nie mają tutaj miejsca. Mafia to tylko bajeczka dla złych dzieci. Przedawkowania, ubóstwo, bezdomni, samobójstwa – to wszystko jest zwykłym kłamstwem. Prasa, media – oni wszystko ci to udowodnią. Wmówią, że miejsce, w którym przebywasz, jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie. Że miasto to nie jest owładnięte korupcją, a u władzy nie stoją przestępcy. Że wszystkie nielegalne występki są skutecznie zwalczane. Ponieważ tutaj, w Mieście Grzechu, masz czuć się niczym młody Bóg – żyć w przekonaniu, że granice dla ciebie nie istnieją, a jednocześnie jesteś chroniony przed całym złem, podczas gdy otaczają cię chowane przed światem intrygi.

I pamiętajcie: co zdarzyło się w Vegas – w Vegas zostaje.
Powrót do góry Go down
 
Fabuła
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sin City :: krok pierwszy  :: Zbiór informacji-
Skocz do: