Na skróty
Image Map

Share | 
 

 The rest is silence.

AutorWiadomość

avatar


iraPisanieTemat: The rest is silence.    25.02.18 18:06

Venceslaus Patterson
ctk Cave
42 lat / USA, Vegas / Czarny rynek,
właściciel kasyna i hotelu Tropicana / Ira
Charakter
Zimny i niebezpieczny. Tak można go opisać po pierwszym spotkaniu z nim. I wcale to nie jest kłamstwo lub jakaś marna plotka puszczona przez zazdrosne społeczeństwo. Nie ukrywa się z tym, że potrafi być dupkiem jakich mało. Nawet jest zadowolony ze swojego sposobu bycia — w końcu to jego naturalny styl bycia, którego nawet nie starał się wyzbyć już od najmłodszych lat. Niestety, ale nie odczuwa empatii, nie potrafi współczuć czy wzruszyć się przy filmie dramatycznym. I wcale nie jest mu z tego powodu źle. Bardzo łatwo przyswoił do siebie inteligencję emocjonalną, przez co nie ma większego problemu z rozszyfrowaniem konkretnych emocji u kogoś i u siebie. Umie nad nimi panować, nie pozwalając sobie w ten sposób na ulotną chwilę słabości, która może wiele zmienić w jego sposobie działania. Dzięki temu jest również konkretny, potrafi dążyć do poszczególnych celów i nie ogląda się za siebie, za swoją przeszłością.
Zdecydowanie należy do osób o silnym i dominującym charakterze, którzy niechętnie pozwalają sobie wejść na głowę. Słabsze jednostki emocjonalne mogą odczuwać nieznany im dreszczyk strachu podczas przebywania tuż obok niego. Nie ma większego problemu z zastraszaniem lub grożeniem komuś — przychodzi mu to tak naturalnie łatwo, zupełnie jakby był stworzony do tego, aby zostać przestępcą. Nie wątpi w siebie. Potrafi komuś oddać należyty szacunek, jak również ma odwagę, aby na chwilę zatrzymać się w szaleńczym tempie podejmowania mniej lub bardziej odpowiednich decyzji, aby odpocząć. W końcu lubi mieć świadomość tego, że cel, do którego dąży jest właściwy.
Nigdy nie zakochał się i nie chce, aby kiedykolwiek doszło do tak prymitywnej i ulotnej emocji. Potrafił jednak zauroczyć się kimś, dzięki czemu miał wiele przelotnych romansów, które były mniej lub bardziej interesujące. Łatwo można się domyśleć, że jest zamknięty na emocje człowiekiem, który rzadko kiedy jest wstanie pokazać swoje chwile słabości. Lubi być sadystyczny i pokazywać, że ma władzę. Ciężko jest go sprowokować do gniewu czy złości, ale gdy to się uda, lepiej nie mieć go w tej sytuacji za wroga.Aparycja
Nie tylko z charakteru jest niebezpieczny i groźny, ale i z wyglądu, dzięki czemu już na "dzień dobry" odstrasza swoje ewentualne ofiary. Tego uroku dodają mu twarde rysy twarzy, które ma od urodzenia oraz liczne blizny, gdzie są widoczne na dłoniach czy chociażby na samej twarzy. No i dość wysoka postura ciała, bowiem mierzy ładne 196 centymetrów wzrostu, przy czym wagę ma dostosowaną do swojej budowy ciała. Cerę ma wysuszoną i zniszczoną, ponieważ nie jest do tego stopnia zdesperowany, aby zajmować się swoim wyglądem. Ćwiczy za to intensywnie, a samym potwierdzeniem na to są ładne zarysowane mięśnie pod jego nienagannym i eleganckim ubiorem.
Starość wyraźnie daje mu we znaki. Choć śmiało może mówić o tym, że jest dopiero w średnim wieku, a fizycznie czuje się na o wiele młodszego, to liczne zmarszczki na twarzy oraz siwe od stresu włosy dodają mu parę lat, co czyni go dużo starszym niż jest. Posiada także delikatny zarost na brodzie, który dodaje mu pewnego uroku osobistego. Ciężko jest jednak powiedzieć, czy należy do osób przystojnych — są gusta i guściki, a on nie zamierza oceniać swojego wyglądu pod tym kątem.
Tęczówki oczu ma o kolorze chłodnego błękitu, gdzie często są porównywane do wygłodniałego spojrzenia dzikiej bestii. Jak już wiadomo, na ciele ma wiele blizn, ale ta najbardziej charakterystyczna, a raczej najbardziej widoczna znajduje się na linii jego ust. Posiada także kolczyk w brodzie z ukrytym motywem, którego nie chce i nigdy nie zdradzi. Mimo wszystko lubi wyglądać dobrze, dlatego zawsze jego ubranie jest starannie dopasowane do konkretnej okazji, a silny zapach męskich perfum czy wody kolońskiej towarzyszy mu od ładnych parunastu lat.Historia

S Ł O W E M _ W S T Ę P U
Nie można powiedzieć, że jego dzieciństwo było proste. Urodził się w amerykańskim stanie Nevada, a konkretniej to w Las Vegas. Już od początku swych dni miał do czynienia z miastem, które było zepsute z każdej możliwej strony. Nic dziwnego, że i on z czasem uległ presji i sam zaczął się psuć z każdej możliwej strony. Wszystko skutecznie dąży do tego, aby koniec był brutalny i bezlitosny.

R O K _ 1 9 8 6
Zacznijmy od tego, że główny bohater tak naprawdę nazywa się Graves Anderson. Chłopiec należał do spokojnej i szczęśliwej rodziny aż do 10 roku życia. To był istotny rok dla nich wszystkich, bowiem matka Gravesa zachorowała na raka. Lekarze odkryli go w dość późnym stadium, dlatego zmarła niecały rok później. Oczywiste było to, że jego ojciec się zmieni, mając żal do całego świata, że zabrali mu ukochaną osobę. Anderson nie był głupim dzieckiem, dlatego widząc emocje ojca, postanowił, że sam nigdy nikogo nie pokocha. To wydawało się być proste dla kogoś, kto nawet już w tak młodym wieku nie czuł żalu czy współczucia. Nie do tego stopnia jak inni.

R O K _ 1 9 8 7
To był ten czas, kiedy żałoba w rodzinie dobiegała końca. Ale czy dla wszystkich? Miło jest uczcić śmierć kogoś bliskiego, ale to na pewno nie przywróci mu życia. Z takiego założenia wyszedł ojciec chłopca, gdy któregoś razu po pijaku zawędrował do jednych z kasyn. Smutek i żal dalej trzymały go przy życiu, dlatego chciał wszystkie negatywne emocje rozładować na zwykłych automatach do gier, pokerze i ruletce. W taki sposób szybko zbankrutował, przegrywając oszczędności swojego życia, a z czasem nawet i dom. Dla niego już nic nie miało sensu. Nawet to, że miał syna.

R O K _ 1 9 9 0
Graves mając już 14 lat mieszkał u wujka. Matki nie miał, a ojciec przegrywając wszystko, trafił do więzienia za uchylanie się od podatków. Nie było mu ciężko, w końcu nie czuł żalu. Tylko czasem... Czasem miał pretensje o to, że ojciec nie zachował się jak na mężczyznę przystało. Nie potrafił zrozumieć, dlaczego ludzie ulegają emocjom, które są niepotrzebne. Czy to z nim było coś nie tak, skoro nie potrafił odczuwać prostych emocji?

R O K _ 1 9 9 5
Czas, w którym kończy szkołę z całkiem dobrymi wynikami. A co z przyszłością? Ano właśnie. Nie tak dawno — bo aż niecałe dwa lata temu — miał okazję odkryć, że jego wujek bawi się na czarnym rynku. Co najlepsze, że sam zaczął podążać właśnie tą ścieżką, rozumiejąc już powoli jak dokładniej działa ten świat i czego można się po nim spodziewać. Po dłuższej rozmowie z wujkiem, zaczął robić drobne występki, gdzie miał pewność, że nie przeszkodzą mu one w nauce — w końcu miał dobre plecy. Zależało mu na tym, aby mieć maturę. Chciał pójść na studia, które będą miały związek z analizą mikroekspresji, mową ciała, inteligencją emocjonalną i ze wszystkim, co było z tym związane. Wujek uszanował decyzję mężczyzny, wiedząc pod jakim kątem chce później się rozwinąć.

R O K _ 2 0 0 3
Wybrane studia i masę szkoleń z administracji i zarządzania otwierały mu wiele furtek. Był osobą dobrze wykształconą, a przede wszystkim mądrą. Wiedział o tym aż za dobrze, dlatego chciał to wykorzystać do własnych i niesamowicie brutalnych celów. Nie miał już członka rodziny, który robił mu plecy — musiał radzić sobie sam. Dlatego w pierwszej kolejności zmienił imię i nazwisko, czując, że to stare było już zużyte i niewartościowe. Wybierając sobie nową godność, wyrzekł się całej rodziny, nie czując ani odrobiny żalu, że dokonał własnie takiego wyboru. On już niczego nie czuł.

R O K _ 2 0 1 8
Od jedenastu lat jest właścicielem kasyna i hotelu Tropicana. Cel, który obrał sobie w życiu zdecydowanie mógł uznać za powodzeniem. Kiedy udało mu się zostać właścicielem czegoś tak potężnego, była to już kwestia czasu aż zacznie mieć potężne wpływy na czarnym rynku, jak i również na całe miasto.
Rok później z kawałkiem zaczął tworzyć zorganizowaną grupę przestępcą ze swoim współpracownikiem Loganem lub jak kto woli — przyjacielem, wspólnikiem. Zaczęli od drobnych występkach, a gdy interes zaczął się dobrze rozkręcać, skończyli na handlu bronią palną, narkotykami (głównie twardymi takimi jak kokaina, amfetamina i opiat) i żywym towarem (prostytutkami). Dziś są znani jako Shadows, a policja na chwilę obecną nie jest wstanie poradzić sobie z liczną grupą przestępczą, która powoli zaczyna być dość problematyczna w Las Vegas.


CIEKAWOSTKI
 • Na plecach ma tatuaż. Jest on znakiem przynależeniem do zorganizowanej grupy przestępczej, w której jest szefem.
 • Jest nałogowym palaczem, lubi także zdrowo się napić.
 • Od dzieciństwa ma niestwierdzoną psychopatię. Jest świadom swojej choroby, niemniej nie przeszkadza mu ona w życiu codziennym. Powiedziałby nawet, że jest mocnym plusem w jego całej wykreowanej osobowości, czy jak to woli — charakterze.
 • Wyśmienicie posługuje się bronią palną. Nie ma po prostu skrupułów, aby pociągnąć za spust, a doskonała celność, nad którą pracował wiele lat sprawiła, że stał się strzelcem zawodowym.
 • Gdyby nie poszedł w kierunku czarnego rynku, zapewne zostałby muzykiem. Uwielbia słuchać różnego rodzaju utwory, grać je, a także i tworzyć. Dowodem na to są liczne zapiski na kartkach podczas grania na swoim ulubionym instrumencie, czyli na fortepianie. To go odpręża.
 • Lubi grać w gry hazardowe, najbardziej w pokera i w blackjacka. Generalnie bardzo lubi gry karciane, więc każda z nich sprawia mu małą frajdę. Podobno ludzie nazywają to pasją.
 • Generalnie nie ma większych skrupułów, aby dokonać jakiegoś morderstwa.
  Pewnie właśnie dlatego jest tam, gdzie jest.
 • System samoobrony ma w najmniejszym paluszku. Podczas walki potrafi użyć tych najbardziej brutalnych i nie fair, nie dając przeciwnikowi ani grama litości. W dzień w dzień trenuje każdy z nich, najczęściej boks, systeme oraz krav magę.
 • Wielu ludzi szanuje go. Ciężko powiedzieć, czy to ze strachu, a może widzą w nim pewien autorytet.
 • W lewym uchu posiada jeszcze kolczyk.
 • Wbrew pozorom nie stroni od walki. Jest świetnym dyplomatom, dlatego przemoc stara się używać tylko w wyjątkowych sytuacjach.
 • Interesuje się także nielegalnymi wyścigami motoryzacyjnych, gdzie często lubi robić różnego rodzaju zakłady. Generalnie jest miłośnikiem motoryzacji, a stare samochody wywołują przyjemny dreszczyk emocji na jego plecach.
 • Ci, którzy zdradzili w jakimś stopniu ich grupę, nie ominęła żadna kara. W końcu dla zdrajców nie ma miejsca w społeczeństwie.
Powrót do góry Go down

avatar


AdminPisanieTemat: Re: The rest is silence.    25.02.18 18:44AKCEPTACJA
Powrót do góry Go down
 
The rest is silence.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Sin City :: krok drugi  :: Karty Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: